میز تست موتور پیچی و ترانس پیچی

آزمایش انواع الکتروموتور تحت ولتاژهای مختلف وآزمایش ترانسفور ماتورهای تکفاز و سه فاز در شرایط بی باری و بار نامی و اتصال کوتاه

 

ادامه مطلب...

آشنایی و کار با قطعات الکترونیکی

آزمایشگاه الکترونیک عمومی، یکی از آزمایشگاه های اساسی و مهم در مقطع تحصیلی کارشناسی می باشد. قدم اول در این آزمایشگاه، آشنایی با قطعات و المان های اولیه نظیر انواع مقاومت، انواع خازن و سلف و یافتن بزرگی آنها با استفاده از روشهای موجود، آشنایی و کار با انواع منبع تغذیه و مولتیمتر و همچنین روش بستن مدار است.

 

ادامه مطلب...

آشنایی و کار با تقویت کننده ها

این مجموعه آزمایشگاهی جهت آشنایی و بررسی تقویت کننده ها در الکترونیک می باشد. نقطه ی کار از مشخصه  ترانزیستور است که مختصات آن جریان و ولتاژ  سرهای ترانزیستور را مشخص می کند.

 

ادامه مطلب...

مجموعه مدار فرمان یک طرفه

آموزش برق صنعتی مدارات فرمان و کنترلی  و آشنایی با قطعات الکتریکی مورد نیاز

 

ادامه مطلب...

آشنایی و کار با دستگاه های آزمایشگاه الکترونیک

اولین گام در هر آزمایشگاه،آشنایی با دستگاه ها و قطعات مورد استفاده در آن آزمایشگاه است. برای آزمایشگاه الکترونیک از دستگاه ها و المان های مخصوصی استفاده می شود، که در این مجموعه به معرفی و آموزش نحوه کار با آنها می پردازیم.

 

ادامه مطلب...

آشنایی و کار با مدار یکسوساز ولتاژ

این مجموعه آزمایشگاهی، جهت آشنایی با روش تبدیل برق متناوب به ولتاژ مستقیم است.برای تبدیل ولتاژ متناوب به ولتاژ (جریان) یکسو شده از مشخصه های غیر خطی دیود استفاده می گردد، که این عمل را یکسوسازی می نامند.

 

ادامه مطلب...

مجموعه کارگاه برق عمومی

آموزش نحوه سیم کشی برق ساختمان و آشنایی با قطعات الکتریکی مورد نیاز

 

ادامه مطلب...

آشنایی با مدار های برش

در الکترونیک برای محدود کردن یک سیگنال یا انتخاب بخشی از آن که بالاتر یا پایین تر از حد معینی باشد، از مدارهای برشگر یا محدود کننده استفاده می شود.با استفاده از این مجموعه می توان با اساس کار مدارهای برش آشنا گردید.

 

ادامه مطلب...

آشنایی با فیلتر ها

در الکترونیک گاهی لازمست از بین امواج با فرکانس های مختلف یک یا چند یا قسمتی از آنها را حذف کنیم و از بقیه استفاده نماییم. از مدار فیلتر در تلویزیون ،رادیو،ماهواره،سنسورها،کامپیوتر، رادار و ... استفاده می شود.

 

ادامه مطلب...
Top